Zpomalovací polštáře na silnice

Mnohým z nás se stává, že máme na cestách nepříjemná setkání s bláznivými řidiči, kteří nedodržují dopravní předpisy a obcí, ve které se prochází děti bez dozoru rodičů, třeba když jdou ze školy, si klidně projíždí 70 kilometrů za hodinu.

zpomalovací polštáře

Pokračovat ve čtení

Bulharsko rozumí Čechům

Zajet si k moři do Bulharska je pro "Čecháčka" splněným snem. A to hned z několika důvodů. Bulharsko se ještě pomalu zotavuje z minulých režimů a zejména hlavní město Sofie je ještě z půlky hodně rozbité. Angličtinu zde neumí každý, jak jsme na to zvyklí v ostatních destinacích jako je Chorvatsko či Řecko. To však pro typického tátu z Česka není problém, protože se poté mezi sebou snadněji dá domluvit tzv "rukama nohama". Je to taktéž slovanská země, takže lidé jsou víceméně na stejné vlně. Tomu odpovídají i místní ceny.

Pokračovat ve čtení

Pohádková dovolená v Nízkých Tatrách

ubytovani tatry

Slovenské Nízké Tatry jsou druhým největším národním parkem a zároveň čtvrtým největším pohořím celých Západních Karpat. Je to největší slovenské pohoří, proti němuž jsou, minimálně nadmořskou výškou, Krkonoše jen mírně zvrásněnou vrchovinou. Právě proto jsou Tatry oblíbeným turistickým cílem i pro řadu Čechů. Komfortní ubytování Tatry nabízí v horských resortech a hotelech v bezprostřední blízkosti dlouhých sjezdovek.

Milovníci přírody si v Tarách musí připadat jako v ráji. Až 67 % z celkové plochy jsou lesy a keřovité porosty. Každá světová strana Tater je porostlá jiným druhem stromů. Na jihu jsou to borovice a buky, západ pokrývají jedle a smrky, sever je tvořen hustými bukovými lesy. V Nízkých Tatrách žije také několik lesních a horských zvířat jako jsou jeleni, divoká prasata, kamzíci medvědi a další.

Joomla SEF URLs by Artio