Proč navštívit obec Žítková?

Žítkovské bohyně

Žítková je nádherná obec, která se nachází v oblasti Kopanic, konkrétně v okrese Uherské Hradiště. Poprvé se písemné zmínky o obci objevily v roce 1750. Samotná obec je zmíněna v knize Žítkovské bohyně, kterou napsala spisovatelka Kateřina Tučková. Ale my se v dnešním článku podíváme, čím je tato obec proslulá.

Obec Žítková se rozprostírá v srdci CHKO Bílé Karpaty. Obývá ji 250 obyvatel, kteří si toto místo oblíbili kvůli zdejší přírodní scenérii, kterou tvoří pole, sady a remízky. Obec je známá také díky bohyním, jimž se doposud říká Žítkovské bohyně. Pro jejich rady si přicházeli lidé i z dalekých měst a obcí.

Nádherné louky se vzácnými rostlinami

O krásu obce se starají zdejší louky poseté vzácnými rostlinami. Žije zde také spousta živočichů. Na své si zde přijde každý turistka. Okolí Žítkové nabízí turistické stezky, které vedou na krásná místa Bílých Karpat. Velmi oblíbená je naučná stezka, kterou můžete znát pod názvem Moravské Kopanice.

Jestliže jezdíte rádi na kole, můžete okolí zhlédnout ze sedla svého bicyklu, protože nechybí ani cyklistické stezky. Užijte si netradiční dovolenou na Moravě, ubytujte se v penzionu Žajgla a odpočívejte v klidném prostředí. 

Joomla SEF URLs by Artio