Pohádková dovolená v Nízkých Tatrách

ubytovani tatry

Slovenské Nízké Tatry jsou druhým největším národním parkem a zároveň čtvrtým největším pohořím celých Západních Karpat. Je to největší slovenské pohoří, proti němuž jsou, minimálně nadmořskou výškou, Krkonoše jen mírně zvrásněnou vrchovinou. Právě proto jsou Tatry oblíbeným turistickým cílem i pro řadu Čechů. Komfortní ubytování Tatry nabízí v horských resortech a hotelech v bezprostřední blízkosti dlouhých sjezdovek.

Milovníci přírody si v Tarách musí připadat jako v ráji. Až 67 % z celkové plochy jsou lesy a keřovité porosty. Každá světová strana Tater je porostlá jiným druhem stromů. Na jihu jsou to borovice a buky, západ pokrývají jedle a smrky, sever je tvořen hustými bukovými lesy. V Nízkých Tatrách žije také několik lesních a horských zvířat jako jsou jeleni, divoká prasata, kamzíci medvědi a další.

Okolo Bibione není jen moře

Ve znamení prvních socialistických dovolených u moře je většinou Balaton. Ale není sám. Také do Bibione, čili do Itálie lidé jezdili ve velkém. Moře, to bylo něco. Ale kdyby měli možnost se informovat o okolí jako dnes, nezůstali by pouze vyvalení na pláži s plechovkou piva. Ideální je si sehnat ubytování Bibione a poté se vydat za krásami okolí. Asi 15 kilometrů severně leží velkolepá Palmanova, na kole jste tam během chvilky. Tedy pokud se cestou nezdržíte uvnitř starobylých uliček městečka Clauiano nebo vás neočaruje blízké Strassoldo se dvěma kastely a kostelíkem, kde vešel do stavu manželského známý rakouský vojevůdce, maršál Radecký, rodák od českých Sedlčan. A to není vše, stačí zadat do Googlu "Bibione památky" nebo "ubytování Bibione" a vyjede Vám sposta zajímavých tipů!

Proč navštívit obec Žítková?

Žítkovské bohyně

Žítková je nádherná obec, která se nachází v oblasti Kopanic, konkrétně v okrese Uherské Hradiště. Poprvé se písemné zmínky o obci objevily v roce 1750. Samotná obec je zmíněna v knize Žítkovské bohyně, kterou napsala spisovatelka Kateřina Tučková. Ale my se v dnešním článku podíváme, čím je tato obec proslulá.

Pokračovat ve čtení

Tatry – majestátní hory plné aktivit i odpočinku

ubytování Tatry

Nízké Tatry jsou považovány za druhý největší národní park na Slovensku. Na konto si Nízké Tatry připsali i další nej – čtvrté největší pohoří Západních Karpat a nejrozsáhlejší pohoří na Slovensku. Příjemné ubytování Tatry nabízí nejen ve zdejších hotelech a apartmánech, ale i v útulných horských chatkách. Kdy na dovolenou do této lokality? Je to na vás. V létě i v zimě na vás čeká spousta sportovních příležitostí i odpočinku.

Pokračovat ve čtení

Joomla SEF URLs by Artio