Tatry – majestátní hory plné aktivit i odpočinku

ubytování Tatry

Nízké Tatry jsou považovány za druhý největší národní park na Slovensku. Na konto si Nízké Tatry připsali i další nej – čtvrté největší pohoří Západních Karpat a nejrozsáhlejší pohoří na Slovensku. Příjemné ubytování Tatry nabízí nejen ve zdejších hotelech a apartmánech, ale i v útulných horských chatkách. Kdy na dovolenou do této lokality? Je to na vás. V létě i v zimě na vás čeká spousta sportovních příležitostí i odpočinku.

Nízké Tatry jsou cílem mnoha českých turistů. Na své si přijdou milovníci turistiky, kteří se projdou po cestě Hrdinů Slovenského národního povstání. Tato cesta je lemována horskými chatami, které zastřešují ojedinělou atmosféru. Zimním lákadlem je ski areál Jasná pod Chopkom, který se pyšní 21 kilometry sjezdovek a moderním vybavením.

Příroda, kterou budete milovat

V Tatrách si vás podmaní nádherná příroda. Až 67 % celkové plochy je pokryta lesy a porosty. Jižní část Tater je pokryta borovicemi a buky, kdežto v severní části převládají komplexy bukových lesů. Na západě se pak setkáte s jedlemi a smrky. V Nízkých Tatrách narazíte také na mnoho zvířat – od jelenů, přes divoká prasata, až po kamzíky horské. Nejsou zde výjimkou ani medvědi hnědí.

Nízké Tatry se pyšní také sítí turistických stezek. Zdolat můžete nejen jednoduché trasy, ale i náročné horské túry. Průměrná nadmořská výška v této oblasti se pohybuje mezi 1 500 až 2 000 metry nad mořem. Nejvyšším vrcholem pohoří je Ďumbier, jehož výšku 2 043 metrů zdolal už ne jeden milovník horské turistiky.

Užijte si pohádkovou dovolenou na Slovensku. Ubytování Tatry nabízí v jakémkoliv ročním období.

Joomla SEF URLs by Artio