Na co se používají lanové zábrany

Lanové zábrany nebo také lanové bariéry jsou velmi oblíbené u jachet a špičkových zařízení. Lanové zábrany jsou vhodné pro kontrolu davu při nejrůznějších společenských událostech a také front v obchodech, vymezení cesty.

Výsledek obrázku pro expoint lanové zábrany

 

Dále mohou pomáhat řídit a ovlivňovat chování davů, na trase a zabránit návštěvníkům, aby lezli na dočasné stavby a vystavili se riziku pádu, mohou zmírnit a zabránit přeplněnosti a nárůstu tlaku publika, zajistit fyzickou bezpečnost, jako v případě plotu s velkým obvodem při venkovní akci.

V závislosti na množství povoleného lana na laně podle vzdálenosti sloupků mohou být také účinným bezpečnostním lanem. Kvalitní lanové zábrany nabízejí stylovou estetiku, pokud jsou použity k nastavení hranic.

Jak vybírat lanové zábrany
Lanové zábrany jsou k dostání v nepřeberném množství barev, materiálů a stylu. Přicházejí v různých barvách, včetně červené, černé, bílé a modré. Na každém konci lana máte na výběr buď leštěný chrom nebo mosazné pružinové háčky. Délka lana se pohybuje od 1,0 m do 2,5 m.
Vybrat si můžete jak levné modely, tak luxusní třídu, kdy jsou tyto lana s tradičním mosazným nebo modernějším vzhledem. Co se týče materiálů, na výrobu lanové zábrany se používá jak přírodní, tak syntetické lano v různých průměrech a délkách.

Pokud se rozhodnete použít lanové zábrany jako nástroj pro správu davu, měly by být posouzeny rizika. V závislosti na složitosti rizika budete možná potřebovat zdroj kompetentních rad, které vám pomohou.

Mezi faktory, které byste měli vzít v úvahu, patří:

  • plánované použití zábrany
  • rozložení
  • pozemní podmínky
  • počasí
  • zatížení bariéry
  • počet návštěvníků a jejich chování

Instalace lanové zábrany je velmi jednoduchá, obejdete se bez nutnosti shánět dodavatele, který vám sloupky a lanové zábrany namontuje. Rozmístění lanových bariér by mělo být zváženo a začleněno do vašich ostatních postupů řízení davu, aby se dosáhlo všestranného účinného řízení rizika.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Joomla SEF URLs by Artio