Krásy Nízkých Tater

Milujute turistiku a Česko máte prochozené křížem krážem? Pak poznejte krásy slovenských Tater, které vás okouzlí svou rozmanitostí. Čekají na vás malebná údolí, majestátní hory i tajemné jeskyně.

Tatry oslňují nádhernou přírodou a nabízí spoustu zážitků. Od vysokohorské turistiky, přes cykltoturistiku, výlety za historií až po odpočinek v termálních lázních a wellness centrech. Ubytování Tatry poskytují v mnoha možnostech, složit hlavu můžete v malebných chatkách, apartmánech, privátech, dřevěnicích, či pokud jste náročnější, tak v luxusním hotelu.


Více navštěvované jsou bezesporu Vysoké Tatry, pokud však chcete více klidu a vyhnout se davům, zavítejte do Nízkých Tater. Nízké Tatry se táhnou v délce 80 km směrem z východu na západ mezi údolími Váhu a Hronu. Na hlavním hřebenu se tyčí vrcholy s výškou více než 2000m (Ďumbier, Chopok a Děreše).  Ve východní části Nízkých Tater jsou mezi sedlem Čertovica a Královou horou schovány opravdové pralesy. V těchto nedotknutých pralesech se nachází zajímavé pěší túry, avšak pozor na medvědy, kteří se v této oblasti vyskytují. Kromě hor, stojí za návštěvu množství kouzelných jeskyní, jako například Važecká jeskyně, Demanovská ledová jeskyně či Jeskyně mrtvých netopýrů. V Nízkých Tatrách se dá nalézt také spousta přírodních termálních pramenů, kde se po náročných výletech můžete osvěžit a nabrat síly.

Joomla SEF URLs by Artio