Navštivte jednu z nejkrásnějších oblastí - Jeseníky

Lyžování

Jeseníky jsou skvělou volbou pro milovníky nejenom zimních, ale i letních radovánek. Pokud rádi lyžujete, tak určitě doporučujeme navštívit některý ze ski areálů. Například  ski areál Kouty nad Desnou, ve kterém se můžete parádně vyblbnout a pořádně zalyžovat.

Celková délka všech sjezdovek  je více než 11 km, otevřeno je každý den a navíc tento areál je považován za největší lyžařský areál na Moravě. V oblasti Jeseníků doporučujeme využít i běžkařských stop, kterých je tady nespočet. Jsou dobře dostupné a zároveň zvladatelné i pro začínající běžkaře. Na své si, ale samozřejmě přijdou i pokročilí.

 

chata kouty nad desnou

 

Běžkaření

Když už budete mít lyžování nebo běžkaření až po krk, tak můžete zvážit návštěvu termálního koupaliště Velké Losiny. Místní voda z pramene Žerotín je léčivá a je proto využívána i k léčbě lidí, kteří mají nějaké problémy. Teplota vody z tohoto pramene dosahuje 36,2 °C. Nemusíte mít tedy vůbec strach, že by vám byla zima.

 

 

Ubytování

A co se týče ubytování tak doporučujeme třeba využít služeb chaty Kouty nad Desnou. Její nespornou výhodou je vzdálenost od lyžařského svahu. Ta činí doslova několik pár metrů. A nejvíce ji ocení skupiny lidí, které při naplnění plné kapacity zaplatí za noc opravdu malé peníze.

 

Exkurze do elektrárny

Nebojte se využít ani exkurzi do elektrárny Dlouhé Stráně. Dozvíte se plno zajímavostí a nahlédnete do zákulisí vodní elektrárny, která se mimo jiné může pochlubit třemi “nej”. Největší rezervní turbína v Evropě, největší spád v Česku a největší výkon v ČR. Mimochodem, vodní elektrárna Dlouhé Stráně patří mezi 7 největších divů České republiky.

 

Joomla SEF URLs by Artio