Zpomalovací polštáře na silnice

Mnohým z nás se stává, že máme na cestách nepříjemná setkání s bláznivými řidiči, kteří nedodržují dopravní předpisy a obcí, ve které se prochází děti bez dozoru rodičů, třeba když jdou ze školy, si klidně projíždí 70 kilometrů za hodinu.

zpomalovací polštáře

 

Tito řidiči nejsou rizikoví jenom sobě, ale i ostatním řidičům a převážně chodcům. Motory, které mají ve svém spěchu vytočené do ruda navíc řvou takovým způsobem, že se obyvatelé těchto obcí denně bojí, zda jim náhodou nespadne dům. Často se tomu tak stává z důvodů uzavírek na dálnicích, a tomu se asi v naší zemi nevyhneme. Řidiči budou pořád volit cestu, která vede obcemi přistavěnými v blízkosti obcí. Policejní postih jim hrozí málokdy, jelikož v těchto menších vesnicích jsou sice lidé, ale policejní sbor tady většinou chybí. Co se tedy v případě, že se tohle stává i u vás, může dělat a jak postupovat? Oficiálně a úředně požádat váš obecní úřad o to, aby se chopil akce a přijal důležitá opatření proti těmto bezhlavým řidičům. Co se pak bude dít?

Radary a kamery

Jedna z možností, která povede k zastavení rychlé jízdy na pozemních komunikacích může být radar, který sleduje rychlost řidičů. Tyto radary jsou sice jen snímací a rozhodně neposílají žádné zprávy s fotkou SPZ auta na policejní ředitelství, ale vyvolávají psychologický pocit toho, že je řidič sledován, a ten téměř vždy zpomalí. Pokud je tento radar doprovázen maketou kamery, tak je to výhra úplná. Ale co když se nezpomalí ani před tímto?

Zpomalovací polštáře

Je tedy potřeba zvolit retardéry. Ty se umísťují do nejvíce rizikových oblastí pozemní komunikace anebo tam, kde začíná rychlostní omezení. Zpomalovací polštáře na snížení rychlosti jsou v tomto případě skvělou volbou, jelikož dokáží snížit rychlost vozidla až na deset kilometrů za hodinu, podle přání zadavatele zakázky. A pokud řidiči nezpomalí sami, tak se zpomalí i tak.

Jako fimu vybrat?

Výbornou společností se zkušenostmi instalace zpomalovacích prahů je Bartek–rozhlasy, která se už několik roků zabývá vybavením obcí  jejich ozvučení a rozhlasů, až po veřejné osvětlení.

Radary

V Česku je prostě už normální, že lidé jezdí jako blázni. Žádné zákazy neplatí a ať je to obec či město, "padesátka" se určitě nedodržuje. Proto si spousta obcí začala pořizovat radar na měření rychlosti. A nejen obce. Také stát se s tím snaží bojovat a některé umisťuje například na dálnicích.

Joomla SEF URLs by Artio